english česky
Menu

Data pro Českou republiku

Koronavirus SARS-CoV-2 "Koroňáček"
Zobrazeno odbdobí od 1. 3. 2020. (nastavení)

Nastavení

Časový rámec

Zde si můžete nastavit časový rámec, který má být v grafech zobrazen.

Aktuální čísla

Potvrzených případů celkem: 4632497
Potvrzených případů včera: 724
Aktuální odhad čísla R: 0.88
Poslední aktualizace: 29. 3. 2023 00:00:00

Přírůstky

Týdenní předpověď

Zeleně je označena předpověď od začátku posledního týdne, žlutě je vyznačená aktuální předpověď na dalších 7 dní. Předpověď přitom není založena na žádném sofistikovaném modelu. Prostě se ukazuje, jak by to mělo růst, kdyby to rostlo stejně jako minulý týden.

Odhad reprodukčního čísla R

Reprodukční číslo je odhadnuto pěti způsoby. Na základě znalosti počtu nových případů, na základě znalosti počtu nových hospitalizací, na základě znalosti počtu nových závažných případů, na základě počtu úmrtí a na základě objevení prvních symptomů. Reprodukční číslo vypočtené z hospitalizací by mělo zřejmě více odpovídat realitě, než R stanovené z počtu nových případů, ale mělo by být o pár dní posunuté. Některé křivky je potřeba v grafu explicitně zapnout.

Dne 21. ledna 2021 přestalo ministerstvo zdravotnictví zveřejňovat počty propuštěných z hospitalizace. To byl údaj nutný k výpočtu R na základě hospitalizací. Samotné R se nakonec podařilo stanovit na základě neveřejných dat z ministerstva zdravotnictví, lze ale čekat, že tato data budou mít nějaké limitace. Zejména lze očekávat, že R posledních několika zveřejněných dnů bude nižší, než by mělo být. Je to dáno tím, že R se stanovuje z dat hospitalizovaných pacientů, které mají tendenci být do systému zanášeny až s nějakým zpožděním. Bude zajímavé sledovat, kolik dní zpětně bude možné hodnotu R považovat za stabilizovanou.

Každopádně, i původní výpočet R z hospitalizací je pro srovnání stále k dispozici (také se musí explicitně zapnout). U původního výpočtu lze pozorovat, že na začátku září vykazuje prapodivné výkyvy, které před tím nevykazoval. Znamená to, že ministerstvo zdravotnictví i zpětně upravilo zveřejněná data, kterými křivky "rozhodilo". Z na tomto webu uložených dat už ale nelze dohledat, kdy a jak přesně ministerstvo do historických dat zasáhlo. S největší pravděpodobností důvod, proč ministerstvo zdravotnictví přestalo zveřejňovat počty propuštěných z nemocnice přesně odpovídají důvodu, proč ministerstvo změnilo historická data.

Přírůstky podle krajů